Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Naujienos

Kviečiame dalyvauti pojūčių misterijoje „Muzikos kalba tamsoje“ Klaipėdoje

Rugsėjo 14 d. Klaipėdoje (Pilies g. 4), tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ metu, organizuojami du pojūčių misterijos „Muzikos kalba tamsoje“ koncertai. Pasirodymai vyks 16 ir 19 val., bilietus galima įsigyti internetu www.bilietai.lt (kaina 5 eur.).

Pojūčių misterija „Muzikos kalba tamsoje” – tai garsų, kvapų ir etninės įvairių šalių muzikos vyksmas apimantis visą salės erdvę. Libreto pagrindas – gamtos stichijos: Ugnis, Oras, Vanduo, Žemė, Eteris – ir jose gimstantis Gyvenimas. Klausytojai vedami savo vaizduotės: klausosi žemės pulsavimo, patiria vandens gaivą, užuodžia ugnies kvapą, pajunta gaivų vėjo dvelksmą – susilieja su gamta ir tampa jos dalimi. Pojūčių misterija – tai kelionė į save, vidinė paieška to, kas tikra; skatinanti harmoniją bei santarvę su savimi ir pasauliu. Dviejų skirtingų pasaulių (reginčiųjų ir neregių) kūrybos procese gimstanti meninė išraiška ištrina ribas, praplečia pasaulio suvokimą, griauna stereotipus ir keičia nuostatas į kitokį.

2016 metais jaunų profesionalių menininkų komanda susibūrė bendrai kūrybinei veiklai, sukurti Misteriją, patiriamą visais pojūčiais išskyrus regą. Pojūčių misterija patiriama užrištomis akimis su specialiais šiam koncertui pagamintais akiniais. Tai gyvo garso koncertas, kuriame visi gamtos garsai sukuriami „čia ir dabar“. Klausytojų vaizduotė kurstoma papildomais kvapų, garsų ir taktiliniais elementais. 

Režisierė: Karolina Žernytė 
Kompozitorius: Enrikas Slavinskis 
Muzikos režiserė: Laurita Peleniūtė 
Garso režisierius: Dovydas Kiela 
Muzikantai: Gediminas Žilys (kanklės), Laurita Peleniūtė (vokalas, perkusija), Gediminas Stankevičius (mušamieji, perkusija), Enrikas Slavinskis (gitara, bazukis), Tadas Dešukas (smuikas), Kęstutis Kaupas (gongai)
Dainininkai: Gražvydas Sidiniauskas, Jūratė Vizbaraitė, Irma Jokštytė, Grigas Sakalis, Deividas Monkevičius
„Pojūčių teatro" aktoriai: Aistė Jančiūtė, Raminta Šniaukštaitė, Artūras Lepiochinas, Jaunius Pisaravičius


Projektą rengia: VšĮ LASS respublikinis centras
Idėjos autorė ir projekto vadovė: Lina Puodžiūnienė
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, LASS

Nuotraukoje - pojūčių misterija Muzikos kalba tamsoje