Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Naujienos

Apie 50 tūkst. žmonių su regėjimo negalia per metus konsultuojančios Akių ligų klinikos Kaune nori būti matomos

Apsilankius Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikoje, buvo apžiūrėta vidaus bei lauko aplinka. Akių ligų klinikoje veikia Akių ligų konsultacinis diagnostinis skyrius, Vaikų akių ligų skyrius, Dienos chirurgijos skyrius, Suaugusiųjų akių ligų skyrius, Retų akių ligų centras. Šiose klinikose per metus konsultuojama apie 50 tūkstančių žmonių su regos negalia, todėl tinkama aplinka turėtų būti neatsiejama jų dalis.

Matome, jog atnaujinimo darbai atliekami, tik ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, o suremontuotų skyrių interjeras taip pat galėtų būti labiau pritaikytas turintiems regos negalią. Suremontuotas Vaikų akių ligų skyrius bei Dienos chirurgijos skyrius. Šiuo metu akivaizdžiai būtinas Suaugusiųjų akių ligų skyriaus remontas, atnaujinimo reikėtų ir Konsultaciniame skyriuje. Tiesa, reikalavimai Konsultacinio diagnostinio skyriaus aplinkai turi būti skirtingi nuo stacionarinių skyrių. Gydymo stacionarui papildomo pritaikymo nelabai ir reikia, užtenka remontuojant apgalvoti kokiomis spalvomis ką išskirti, kad žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų, būtų paprasčiau viską matyti, taip pat visą informaciją raštu bei palatų numerius atspausti didesniu šriftu. Konsultaciniam diagnostiniam skyriui bei bendroms patalpoms keliami didesni reikalavimai: lauko bei vidaus laiptai turi būti pažymėti įspėjamaisiais paviršiais, visa tekstinė informacija, t.y. įvairios nuorodos, konsultacinių langelių numeriai, informacinėse švieslentėse rodoma informacija turi būti pateikta didesniu šriftu (arba perskaitoma balsu), visos stiklinės pertvaros pažymėtos ryškiomis juostomis, rekonstruojant lauko dangas turi būti įrengti įspėjamieji paviršiai bei vedimo linijos.

Visus savo pastebėjimus išsakėme Akių ligų skyriaus vadovei. Akcentavome, kad tokie darbai kaip laiptų žymėjimas ryškiomis įspėjamosiomis juostomis, informaciniuose stenduose talpinamos tekstinės informacijos pateikimas didesniu šriftu, stiklinių pertvarų, durų stiklų žymėjimas turėtų būti atliekamas nelaukiant suplanuotų remontų. Taip pat sutarėme dėl bendradarbiavimo ir informacijos dalinimosi su pacientais apie Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos egzistavimą, kad būtų užtikrinta visokeriopa pagalba regos negalią turintiems žmonėms.

Mažais žingsniais, bet aplinkos pritaikymas bei universalaus dizaino idėja vis labiau plinta. Ateis laikas, kai visiems tokie principai bus elementarūs, o kol kas tenka kantriai dirbti ir laukti.