LASS pradėjo kampaniją už įskaitomas kainas (video)

Prasčiau matantys pirkėjai skundžiasi, kad parduotuvėse neįžiūri kainų, tad euro įvedimas bus puiki proga prekybininkams pasirūpinti aiškesniu ženklinimu. LASS baiminasi, kad šalyje įvedus eurą, keblumų su kainų atpažinimu tik padaugės, todėl ragina prekybos centrų atstovus jau dabar pradėti ruoštis ir labiau atsižvelgti ne tik į silpnaregių, bet ir kitų pirkėjų poreikius bei pasiūlymus.

Atlikusi pagrindinių šalies prekybos centrų kainų etikečių analizę, LASS konstatavo, kad prekių kainos ženklinamos netinkamai – daugelyje etikečių simboliai yra per maži arba nekontrastingi.

Dabartinis kainų žymėjimas prasčiau matantiems žmonėms, taip pat ir senjorams, kelia nemažai keblumų. Ši problema ateityje tik aštrės. Silpnaregių skaičius sparčiai auga visoje Europoje, ir ne tik dėl senstančios visuomenės, bet ir dėl visuotinės skaitmenizacijos (kompiuteriai, išmanieji telefonai ir pan. – šiems įrenginiams reikia „dėkoti“, kad mūsų akys ilsisi vis mažiau).

LASS parengė rekomendacijas dėl kainų etikečių šrifto ir dydžio, kurias Ūkio ministerija įtraukė į pereinamojo laikotarpio kainų žymėjimo normatyvinius aktus. Korektiški šriftai po euro įvedimo bus labai svarbūs, nes beveik dešimt mėnesių etiketėje bus dvi kainos, o akcijinėse etiketėse – net keturios kainos, be to, pavyzdžiui, skalbimo priemonių etiketėse dar turės būti užrašyta ir vieno skalbimo kaina. Todėl ypatingai svarbu, kad etiketės būtų aiškios ir lengvai perskaitomos.

Įvertinusi kainų ženklinimą, LASS sudarė geriausių ir blogiausių kainų etikečių dešimtuką. Prasčiausiai įvertintos prekybos centrų „Senukai“, „Rimi“ ir „Norfa“ etiketės, kaip geriausiai atitinkančios silpnaregių poreikius įvardintos „Prisma“ ir „Iki“ etiketės.

TV3 reportažas iš prekybos centro (atkreipkite dėmesį į filmavimo būdą – operatorius bando parodyti, kaip prekybos centre jaučiasi silpnaregis, ir jam neblogai pavyksta!).