Meno prieinamumas neregiams

Gruodžio 5 ir 9 dienomis Vilniaus paveikslų galerijoje vyko Meno leidinio „Pažinti meną pojūčiais. Lietuvos dailė XVI – XX a. prad. I leidinys“ su taktilinėmis dailės kūrinių kopijomis pristatymas. Su katalogu supažindino menotyrininkė Dijana Raudonienė, dailės kūrinių ekspoziciją pristatė Meno pažinimo centro vedėja Nideta Jarockienė, kūrybines teatro dirbtuves vedė režisierė Karolina Žernytė, su kvapų pasauliu supažindino „Hortus apertus“ kūrybinė grupė.

Meno leidinyje pateikiama 16 dailės kūrinių reljefinių kopijų, kurių autorė – menotyrininkė Dijana Raudonienė. Ji teigia kad, suvokti paveikslus bei atvaizdus nematantiems žmonėms yra labai sudėtinga – neužtenka, kad pastarųjų elementus būtų galima apčiuopti pirštais, labai svarbu, kad iš tų elementų susidėliotų prasminga visuma.  „Liečiamais atvaizdų suvokėjais negimstama – kaip ir regintiems, taip ir neregiams reikia mokytis suvokti kūrinį, išmokti jį „skaityti“. Kaip geras paveikslas laukia gebančio jį suvokti reginčiojo (gebėjimai slypi ne akyse, o galvoje!), taip geras liečiamas atvaizdas laukia gebančio jį suvokti neregio“ – teigia meno katalogo sudarytoja ir reljefinių kopijų autorė – menotyrininkė Dijana Raudonienė.

Meno leidinį „Pažinti meną pojūčiais. Lietuvos dailė XVI – XX a. prad. I leidinys“ atrasite Lietuvos dailės muziejuje, Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir jos filialuose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo  centre ir Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre.

Projektą vykdo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga bendradarbiaudama su Lietuvos dailės muziejumi.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Paskaityti daugiau galite:

http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/dailes-lobyna-aklieji-atras-unikaliame-kataloge/192686